ІФППЛ

Про ліцей

Уже 75 років на освітній ниві працює Івано-Франківський професійний політехнічний ліцей, заснований 2 листопада 1945 року на базі Станіславського паровозоремонтного заводу як Залізничне училище № 3. За час існування заклад декілька разів  змінював свої назви та номери. З 1 вересня 2000 року – ПТУ №1, а вже з 2006-го – Івано-Франківський професійний політехнічний ліцей.  В різні роки заклад очолювали різні директори, завдяки яким він зайняв почесну нішу у системі професійно-технічної освіти. Зокрема, з вдячністю згадуємо першого директора ще ЗУ №3  Гусєва С.М.  (1945-1949 рр.).

З 2008 року колектив навчального закладу очолює Кішка Наталія Сергіївна. Разом з нею працюють талановиті педагоги, дехто з них віддав освітянській ниві більшу частину свого життя. Вони передавали свої знання та досвід учням, створювали належні умови для праці й навчання.

Для отримання якісної освіти у закладі створені усі необхідні умови: 20 навчальних кабінетів, чотири лабораторії та майстерні, оснащені верстатами з програмним керуванням, 68-ма одиницями комп’ютерної та мульти-медійної техніки, які об’єднані  в локальну ліцейну мережу з виходом в Інтернет.  Завдяки цьому в ліцеї і викладачі і учні мають змогу впроваджувати в навчальний процес найновіші інформаційні технології, йти в ногу з часом.  У навчальному закладі працюють 26 педагогічних працівників, з них: чотири старші викладачі, кандидат педагогічних наук, викладач-методист.

За роки існування заклад підготував для народного господарства майже 20 тисяч кваліфікованих  спеціалістів з 42 професій в основному для підприємств залізничного транспорту, машинобудування, радіоелектроніки, комп’ютерної техніки.

Випускники ліцею мають широкий вибір працевлаштування, оскільки ці професії користуються попитом на ринку праці. У нашому навчальному закладі працює кабінет психолога, спортивний і тренажерний зал, бібліотека та читальний зал, медпункт: маніпуляційний кабінет, стоматкабінет. Організовано гаряче харчування в їдальні, а також учням надається безкоштовне проживання в гуртожитку. В позаурочний час працюють спортивно-оздоровчі секції, гуртки художньої самодіяльності, зразковий художній колектив театр пісні «Дивограй», духовний оркестр «Сурми Карпат», який є гордістю нашого ліцею.

Серед них багато керівників підприємств, навчальних закладів, громадських діячів, наукових працівників, народних депутатів. Зокрема: В. Качкан – письменник, доктор філософських наук, академік АН Вищої школи України, завідуючий кафедрою українознавства в Івано-Франківському медичному університеті; нині покійний М. Сімкайло – архієрей Коломийсько-Чернівецької єпархії; Р. Круцик – депутат Верховної Ради України попередніх скликань; Р. Ткач – депутат Верховної Ради України попередніх скликань; Я. Ленів – голова правління ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»; І.Гладій – начальник «Локомотивного депо Чернівці»;  І. Нагорняк – начальник колісного цеху ПрАТ «Івано-Франківський локомотиворемонтний завод»;
С. Білак – директор сервісного центру «Мегастайл».

Історія становлення та утвердження нашого закладу – це роки напруженої праці та втілення творчих задумів колективу. Жити і працювати стає цікавіше, хоча і складніше. Дорогу здолає той, хто натхненно працює. А чим вища вершина, тим ширші обрії. І ми віримо, що обраний шлях у завтрашній день – правильний. Двері нашого навчального закладу відкриті для вас, майбутні випускники шкіл міста та області. Завжди раді вітати вас у нашому ліцеї!